Wybielanie zębów

Śnieżnobiały uśmiech to nieodłączny atrybut nowoczesnego człowieka sukcesu. Zależnie od stanu uzębienia, efekt taki można uzyskać różnymi metodami. Wybielanie zębów jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej oszczędzających tkanki zęba metod. Zabiegowi wybielania może poddać się każdy, kto nie jest zadowolony z koloru swoich zębów. Zarówno żółte, przebarwione jak i martwe zęby ulegną wybieleniu, należy jednak pamiętać, że wypełnienia czy korony protetyczne nie zmienią koloru. Z tego powodu po zabiegu wybielania zaleca się wymianę wypełnień w celu kolorystycznego dopasowania ich do wybielonych zębów. Dotyczy ona tylko tych wypełnień, które zaburzają efekt estetyczny. W naszym centrum stosujemy z powodzeniem trzy różne metody wybielania:
  1. regeneracyjne wybielanie PrevDent- NOWOŚĆ
  2. wybielanie nocne nakładkowe
  3. wybielanie pojedynczych zębów martwych
Niezależnie od metody, którą państwo wybierzecie pierwszym etapem wybielania jest kwalifikacja do zabiegu oraz odpowiednie przygotowanie. Przed wybielaniem należy oczyścić zęby z kamienia i osadu za pomocą ultradźwięków i piaskarki profilaktycznej. W przypadku obecności ubytków próchnicowych, nieszczelnych wypełnień i odsłoniętych szyjek zębowych istnieje konieczność zabezpieczenia ich. Dopiero całkowicie oczyszczone i zabezpieczone zęby można poddać zabiegowi wybielania. Zawsze przed rozpoczęciem zabiegu dentysta ocenia, według specjalnego kolornika, barwę wyjściową zębów pacjenta. Po zakończeniu procesu wybielania czynność ta jest powtarzana w celu porównania wyników i oceny osiągniętych efektów.

Regeneracyjne wybielanie zębów -PrevDent!

Zabieg dla pacjentów z wrażliwymi zębami, którzy boją się wybielania nocnego nakładkowego lub zrezygnowali z niego z powodu nadwrażliwości. Zabieg z użyciem nanohydroksyapatytu medycznego łączy w sobie zalety naprawy i remineralizacji szkliwa, ze skutecznym i szybkim wybielaniem zębów. Zabieg trwa około 2 godzin, jest bezpieczny dla pacjenta i niezwykle skuteczny. Wymagającym pacjentom, którzy nie mają czasu lub cierpliwości na zabiegi domowe polecamy PrevDent w Centrum Stomatologii Smile.

Wybielanie nocne nakładkowe,

zwane czasem domowym polega na noszeniu przez pacjenta szyny z preparatem wybielającym. Metodę tą stosuje się w domu-zarówno w dzień jak i w nocy. Lekarz po przygotowaniu pacjenta i zakwalifikowaniu do wybielania wykonuje wyciski, na podstawie których w pracowni technicznej przygotowywane są indywidualnie dopasowane nakładki na zęby. Po odpowiednim instruktażu w tych nakładkach pacjent samodzielnie aplikuje żel wybielający na zęby. W trakcie wybielania pacjent zgłasza się na wizyty kontrolne, mające na celu ocenę prawidłowości wykonywania zabiegu i czasu trwania wybielania. Jest on inny dla każdego pacjenta. W okresie stosowania zabiegów wybielania należy:
  • unikać picia nadmiernej ilości kolorowych napojów: kawy, herbaty i wina
  • ograniczyć palenie papierosów
  • nie spożywać kwaśnych pokarmów (nadwrażliwość)
Przeciwwskazania do wybielania zębów:
  • ciąża lub karmienie piersią
  • ubytki próchnicowe lub stan zapalny dziąseł
  • ew. skłonność do alergii
  • wiek poniżej 16 roku życia

Wybielanie pojedynczych zębów

Możliwe jest wybielanie pojedynczych zębów-najczęściej przebarwionych po urazie, czy dawnym leczeniu kanałowym. Jest to zabieg wymagający kilku wizyt. Preparat wybielający umieszcza się wewnątrz przebarwionego zęba, po usunięciu wypełnienia od strony podniebiennej zęba. Cała procedura wymaga kilkukrotnej wymiany preparatu aż do uzyskania pożądanego efektu. Najtrudniej wybielić szyjkę zęba w miejscu przejścia korony w korzeń przy dziąśle. Kiedy przebarwienia znikną należy wypełnić szczelnie ubytek lub wykonać koronę z ewentualnym wzmocnieniem korzenia zęba (wkładem koronowo-korzeniowym lub włóknem szklanym)  jeśli to konieczne. Według producentów preparatów wybielających efekt końcowy i trwałość wybielania wynosi średnio kilka lat ale jest to w dużej mierze zależne od trybu życia. To jest ilości spożywanej kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia tytoniu oraz nawyków higienicznych czyli regularnego usuwania płytki bakteryjnej i kamienia, stosowania odpowiednich past, płukanek itp. Uśmiechnij się jaśniej ze Smile!